100 سایت

اخبار ، اطلاعات ، مقالات و ...

کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد چیست؟

مجله پزشکی و سلامت دکتر سوشا : کرایولیپولیز (cryolypolysis) که تحت عنوان پیکرتراشی سرد (CoolSculpting) نیز، شناخته می‌شود روشی غیرتهاجمی است که از دمای سرد (بین 5- تا 5+) برای شکستن سلول‌های چربی استفاده می‌کند. این متد با روش لیزر لیپولیز برای لاغری متفاوت است.

سلول‌های چربی بر خلاف سایر انواع سلول‌ها در برابر سرما حساس هستند و پس از قرار گرفتن در معرض سرما دچار آپوپتوز (مرگ سلولی) می‌شوند. کرایولیپولیز یکی از محبوب‌ترین روش‌های کاهش چربی‌های غیر طبیعی بدن است که با بیش از 450.000 روش در سراسر جهان انجام می‌شود.

کرایولیپولیز جایگزین غیر جراحی روش‌های لیپوساکشن و لیپوماتیک است و می‌تواند به شکلی بدون درد ، سریع و بی‌خطر به دفع چربی‌های اضافی بدن کمک کند. مزیت اصلی روش کرایولیپولیز این است که بدون آسیب به سایر سلول‌های بدن، سلول‌های چربی را از بین می‌برد و نیازی به بستری و حتی استراحت در منزل نیست.

 چه افرادی کاندید انجام کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد هستند؟

بیمارانی که دارای چربی‌های موضعی هستند که با وجود رژیم و ورزش همچنان باقی مانده‌اند، ممکن است تمایل به انجام کرایوليپولیز داشته باشند؛ بنابراین این روش برای کاهش وزن مناسب نیست بلکه روشی برای کاهش سایز می‌باشد.

 چه کسانی نمی‌توانند کرایولیپولیز انجام دهند؟

بیماران مبتلا به بیماری های مرتبط با سرما ، مانند کرایوگلوبولینمی ، کهیر سرد (cold urticaris) و هموگلوبینوری حمله‌ای سرد (paroxysmal cold hemoglobulinuria)، نباید کرایولپیولیز انجام دهند. افراد دارای پوست شل و بدون قوام نیز نامزد مناسبی برای این روش نیستند.

 کرایولیپولیز چه می‌کند؟

هدف از کرایولیپولیز این است که حجم چربی را در بافت چربی کاهش دهد. بعضی از بیماران ممکن است انتخاب کنند که بیش از یک منطقه را تحت درمان قرار دهند یا یک منطقه را بیش از یک‌بار کرایولیپولیز کنند.

آیا کرایولیپولیز  یا پیکرتراشی سرد نیاز به بیهوشی دارد؟

این روش بدون بی‌حسی انجام می‌شود.

آیا کرایولیپولیز نیاز به بیهوشی دارد؟

کرایولیپولیز چگونه انجام می‌شود؟

پس از ارزیابی ابعاد و شکل چربی در محل تحت درمان، یک اپلیکاتور با اندازه و انحنای مناسب انتخاب می‌شود. برای ...

ادامه مطلب کرایولیپولیز یا پیکرتراشی سرد چیست؟


جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب