100 سایت

اخبار ، اطلاعات ، مقالات و ...

عوارض بعد از لیزر پوست

لیزر لایه برداری پوست چیست؟

مجله پزشکی و سلامت دکتر سوشا : همه ما به دنبال داشتن یک پوست بی‌عیب و نقص هستیم. گاهی از ماسک‌ های صورت برای شفاف سازی پوست استفاده می‌کنیم. گاهی از رژیم‌های غذایی خاصی برای داشتن موهای پرپشت و پوست جوان پیروی می‌کنیم. گاهی هم تصمیم می‌گیریم از روش‌های لیزری برای داشتن پوست جوان استفاده کنیم.

لیزرهای زیبایی پوست روش‌های اثربخشی هستند که می‌توانید در مواد زیر انجام دهید:

• کاهش چین و چروک
• بهبود اسکار ( جای زخم یا آکنه )
• تغییر رنگ بخش‌هایی از پوست
• سفت کردن پوست
• حذف ضایعات پوستی خوش‌خیم و بدخیم 

در تکنیک لیزر اشعه‌های نوری پرقدرت با طول موج کوتاه به پوست تابانده می‌شود. لیزرهای پوستی به دو نوع تهاجمی و غیر تهاجمی طبقه‌بندی می‌شوند:

• در لیزرهای تهاجمی لایه‌های نازکی از سطح پوست به شکلی بسیار دقیق و به صورت لایه به لایه برداشت می‌شود و باعث کاهش مشکلات پوستی و روشن شدن آن می‌شود. این روش محبوب با نام‌های دیگری چون تبخیر لیزری یا lasabrasion نیز شناخته می‌شود.

• در لیزرهای غیر تهاجمی ، پوست به واسطه لیزر تحریک به کلاژن سازی می‌شود بدون اینکه از آن لایه‌برداری انجام شود.

با وجود تحولی که روش‌های لیزر زیبایی در دنیای زیبایی پوست ایجاد کرده‌اند، باید بدانیم هر نوع درمان لیزری عوارض جانبی خاص خودش را نیز دارد و این عوارض در مورد لیزرهای تهاجمی بیشتر است. در صورتی که روش‌های طبیعی جلوگیری از افتادگی پوست و پیری آن در شما مؤثر واقع نشد، با در نظر داشتن عوارض بعد از لیزر ، نسبت به روش‌های لیزر زیبایی پوست اقدام نمایید.

بسته به نوع لیزری که به کار برده می‌شود، شدت مشکل پوستی ، میزان حساسیت پوست و طول دوره درمان ممکن است یک یا چند مورد از عوارض جانبی زیر را بعد از لیزر تجربه کنید.

درد بعد از لیزر

دردی که بعد از لیزر ایجاد می‌شود به اندازه دردی که در طول انجام لیزر تجربه خواهید کرد

 

ادامه مطلب : عوارض بعد از لیزر پوست


جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب