100 سایت

اخبار ، اطلاعات ، مقالات و ...

قند خون ناشتا باید چند باشد

اهمیت قند خون ناشتا

اندازه گیری قند خون ناشتا (FBS) سرنخ حیاتی برای چگونگی کنترل قند خون در بدن را فراهم می‌کند. قند خون در عرض یک ساعت پس از خوردن قهوه‌ای بالا رفته و پس از آن کاهش می‌یابد. بالا بودن قند خون ناشتا ممکن است نشانه مقاومت به انسولین، ناکافی بودن میزان انسولین یا دیابت باشد و پایین بودن سطح قند خون ناشتا نیز می‌تواند ناشی از داروهای دیابت باشد.

دانستن میزان قند خون ناشتا برای حفظ سلامت افراد مبتلا به دیابت، رعایت رژیم غذایی مناسب برای کنترل میزان قند خون و جلوگیری از مبتلا شدن به دیابت در افراد در معرض خطر بسیار مهم است، به همین دلیل است که بهتر است با انجام یک آزمایش خون ساده میزان قند خون ناشتا خود را چک کنید تا در حد طبیعی باشد.

معمولاً حدود یک ساعت بعد از خوردن غذا، میزان قند خون افزایش می‌یابد. اینکه بعد از خوردن غذا چه مقدار قند خون افزایش می‌یابد، به رژیم غذایی شما بستگی دارد. وعده‌های غذایی حجیم باعث افزایش قند خون می‌شود. کربوهیدرات‌های با قند بالا مانند نان و تنقلات شیرین نیز باعث افزایش قابل توجه قند خون می‌شوند.

به طور معمول، با افزایش قند خون، پانکراس انسولین آزاد می‌کند. انسولین قند خون را کاهش می‌دهد و بدن آن را برای انرژی استفاده می‌کند و یا برای مصارف بعدی ذخیره می‌نماید. افرادی که دیابت دارند، مشکلاتی در مراحل تولید انسولین دارند که باعث نامناسب بودن میزان قند خون ناشتا در این افراد می‌شود:

ادامه مطلب : قند خون ناشتا باید چند باشد

منبع لاتین :

www.medicalnewstoday.com

www.livestrong.com

www.mayoclinic.org

www.webmd.com


جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب