100 سایت

اخبار ، اطلاعات ، مقالات و ...

تشک یوگا ممکن است باعث ناباروری شود

ارتباط عجیب تشک یوگا با ناباروری

♥♥♥♥♥

لاغری با یوگا یا ناباروری؟

اخبار سلامت : ورزش یوگا یک تمرین ورزشی آسان برای تناسب اندام و سوزاندن کالری است. یوگا موجب افزایش استقامت، تعادل و انعطاف پذیری عضلات بدن می‌شود و حدود 600-180 کالری در هر ساعت می‌سوزاند. البته باید بدانید که ممکن است یوگا اندام و ظاهر شما را عالی کند اما یک مطالعه جدید ادعا می‌کند که مواد شیمیایی تشک یوگا (مت یوگا) می‌تواند باعث ناباروری شود.

محققان دانشگاه هاروارد ادعا می‌کنند که مواد شیمیایی تشک یوگا ، احتمال شانس بارداری موفق را پایین می‌آورند و به همین ترتیب خطر ناباروری را افزایش می‌دهند.

مواد شیمیایی تشک یوگا عامل ناباروری

ارگانوفسفات‌های ضد حریق (PFRs) برای ساخت تشک یوگا ، مبلمان و صندلی‌های خودرو مورد استفاده قرار می‌گیرند. یافته‌های مطالعه اخیر نشان می‌دهند که قرار گرفتن در معرض PFRها ممکن است یکی از عوامل خطرساز برای ناباروری باشد.

خبر پیشنهادی دکتر سوشا : یوگای شناور جدیدترین روش تناسب اندام

این مطالعه نشان می‌دهد که PFRها که در تشک یوگا یافت می‌شوند، موجب اختلال هورمونی در نمونه‌های حیوانی می‌شود. به همین دلیل محققان هشدار دادند که تشک یوگا می‌تواند موجب افزایش احتمال ناباروری شود.

در 80% از نمونه‌های ادراری 211 زن مورد مطالعه، PFRها شناسایی شدند و به این ترتیب بود که محققان احتمال دادند که این مواد شیمیایی می‌تواند خطر ناباروری را افزایش دهند.

ادامه مقاله : تشک یوگا ممکن است باعث ناباروری شود


جدیدترین مطالب

پربازدیدترین مطالب